top of page

BÓLE MIĘŚNI, STAWÓW I GŁOWY, JEST NA TO SPOSÓB

Bóle mięśniowe należą do jednych z najczęściej występujących dolegliwości. Ich przyczyny są bardzo różnorodne. Od błahych, związanych z nadmiernym niesystematycznym wysiłkiem czy urazem, które samoistnie ustępują w krótkim okresie, po bardzo poważne, mogące sygnalizować chorobę bezpośrednio zagrażającą życiu (rabdomioliza, choroby nowotworowe). Częstość występowania przewlekłych uogólnionych bólów mięśniowych wyraźnie wzrasta z wiekiem chorych.

Bóle mięśniowe mogą mieć charakter ostry lub przewlekły. Uraz, nadmierny wysiłek, wyczynowe uprawianie sportu to uchwytne przyczyny ostrych bólów mięśni. W przypadku przewlekłych bólów miejscowych przyczyna może być również dosyć łatwo ustalona (wady postawy, przewlekłe urazy, zespoły pourazowe, przeciążeniowe, zespoły neurologiczne). Bardzo często jednak przewlekłe uogólnione bóle mięśniowe pojawiające się bez uchwytnej przyczyny mogą być pierwszym sygnałem choroby ogólnoustrojowej.

Zapalenie mięśni o ogólnym charakterze może być pierwszym objawem występującej infekcji wirusowej. Zazwyczaj bóle mięśni kojarzone są z grypą lub przeziębieniem, w trakcie których ból pojawia się nawet w spoczynku i obejmuje różne partie mięśni. Wówczas towarzyszy im wysoka temperatura, nadmierne pocenie się, suchy kaszel, katar oraz brak apetytu. Tego rodzaju bóle określane są zwykle bólami mięśniowo-stawowymi.

Drugą z kolei grupą chorób, którą mogą wywoływać symptom w postaci bólu mięśni, są dolegliwości niezapalne. Wyróżnia się między innymi: hipertermię złośliwą, choroby tarczycy (zaburzenia endokrynologiczne), zaburzenia wodno-elektrolitowe, schorzenia neurologiczne, toksyczne uszkodzenie mięśni. W przebiegu dolegliwości endokrynologicznych ból mięśni towarzyszy najczęściej niedoczynności i nadczynności tarczycy. Przyczyna leży w nieprawidłowej gospodarce wapniowo-fosforanowej, która powoduje bardzo bolesne kurcze mięśni i nienaturalne ułożenie.

Tei Fu.PNG

NIE LEKCEWAŻ ODCZUWANYCH DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH MIĘŚNI

W pierwszej kolejności należy rozpoznać u siebie przyczynę dolegliwości bólowych mięśni. Jeśli są to dolegliwości o charakterze przewlekłym, bezwzględnie zalecam wykonanie badań diagnostycznych i leczenie ich u specjalisty.

W przebiegu ostrych czy wirusowych dolegliwości bólowych mięśni, zaleca się stosowanie preparatów przeciwzapalnych i przeciwbólowych, które pomagają w łagodzeniu bólu i zarazem stanu zapalnego (np. ibuprofen). W łagodzeniu bólu mięśni o charakterze ostrym, zastosowanie znajdują również zimne okłady, przykładane w chore miejsce bezpośrednio po urazie, a następnie ciepłe kompresy oraz kąpiele, które poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych powodują odżywienie tkanek. Dobrze oddziałuje również masowanie i rozciąganie obolałych fragmentów ciała. 

Ja natomiast polecam wypróbowaną przeze mnie i moich znajomych emulsję do masażu TEI-FU. Emulsja w mojej apteczce domowej na dobre zastąpiła tabletki do ssania na ból gardła, krople do nosa, które wysuszają śluzówkę nosa i inne maści na bóle mięśni i stawów. Jej dobrotliwe oddziaływanie na wiele dolegliwości bólowych nie tylko mięśni, ale również bólu głowy i gardła, opisałam dla Państwa poniżej.

Maść TEI FU - BALSAM NA BÓLE MIĘŚNI, STAWÓW, PRZEZIĘBIENIE, REUMATYZM

Dzisiaj chcę Ci opowiedzieć o produkcie jedynym w swoim rodzaju z oferty firmy Nature's Sunshine. Jest to jedyny balsam jaki firma ma w ofercie.

Balsam do masażu Tei-Fu to unikatowa mieszanka olejków eterycznych m.in. olejek goździkowy, eukaliptusowy, jagody zimowej, aloesowy, znanych od czasów starożytnych i składników zmiękczających skórę. Dobrze rozprowadza się po skórze i działa relaksująco na napięte mięśnie i stawy i jest bardzo wydajna.

Balsam ma wyraźny zapach, przenika głęboko przez skórę, przynosząc natychmiastową ulgę, dając uczucie chłodzenia, później rozgrzania i uśmierzenia wszelkich doznań bólowych. Zmiękczające składniki pozostawiają skórę delikatną i wygładzoną.

Wskazania:

  • Jest niezastąpiona przy przeziębieniach i katarach - smarujemy wtedy piersi, plecy oraz pod nosem, przy gorączce pod pachami i podeszwy stóp - bóle gardła i głowy – nacieramy szyję oraz skronie.

  • TEI FU można stosować przy bólach kostno-stawowych - w czasie wzrostu u dzieci, reumatycznych, "pogodowych", zapalenia stawów, bólach mięśni (stłuczenia, przeciążenia, naciągnięcia, oparzenia) jest stosowany przez osoby czynnie uprawiające sport, którzy smarują nim silnie obciążone podczas treningu mięśnie.

  • Doskonała jako doraźna pomoc przy bólach zębów - wystarczy posmarować policzek i ... dotrwamy do wizyty u dentysty. 

  • Doskonała do inhalacji - wystarczy odrobinkę rozetrzeć na wewnętrznych stronach dłoni i wdychać: przez nos - na oczyszczenie zatok, przez usta - na gardło i oskrzela.

  • Zabezpiecza przed infekcjami - warto zawsze mieć przy sobie odrobinę wyciśniętą do małego pudełeczka i posmarować troszeczkę po nosem czy na skroniach, gdy koło nas znajdą się kichający czy kaszlący ludzie - zabezpieczenie przed wirusami zapewnione!

Cena z 30% zniżką to 51 zł, jeśli chcesz ją kupić wejdź na stronę NSP

rejestracja konta TU - rejestracja za 5 zł. 

bottom of page